NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
2864
Творчески отражения

Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org. Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман. Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара)

| 07 Октомври 2024, 12:58 ч.
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Снимка © АП / Matt Dunham, File

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

„Японски импресии“ е третата изложба от есенния панел на „София хартиен арт фест““. Тя ще бъде показана на 5 септември в галерия „Мазда“, съобщават организаторите.

По думите им „Японски импресии“ представя 15 автори, повечето от които показани за първи път със свои произведения в България. Колекцията е съвместен кураторски проект на фондация „Аматерас“ и асоциация Nexus.

Изложбата ще бъде открита от представител на посолството на Япония, в присъствието на група от японски артисти, а куратори на събитието са Какуко Ишии и Даниела Тодорова. „Проектът, станал традиция в годините, ежегодно радва столичани с елегантни изложби, атрактивни съпътстващи събития, демонстрации и уъркшопи“, добавят организаторите. 

Отбелязват, че сред участниците е Ацуми Мурата, известна със своите калиграфи

Столичната Intro gallery представя изложба по повод 80 години от рождението на Никифор Русков и Маргарит Цанев.

Експозицията се открива на 14 октомври и ще продължи до 21, съобщават организаторите.

Никифор Русков разказва: „Как станах детски художник, чиито илюстрирани книжки децата харесват? Като студент живеех на таван. Съседите ми имаха две малки дъщери. Идваха при мен и стояха с часове да гледат как рисувам. „Това цвете е мръсно", каза веднъж едната. „Това конче е тъжно" каза другата. В този момент осъзнах, че това са моите първи критици. Оправих цветето. Нарисувах друго, весело конче. Това време, прекарано на тавана, рисувайки, ме научи какви и към кого са посланията на моите картини. Така по-късно започнах и да показвам рисунките си на дъщеря ми за първо мнение и експертна оценка... Днес в моето ателие на скалите над морето денят ми е малко разл

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година

Второто издание на „Младежки конкурс за нова песен“ ще се състои от 20 до 22 ноември, съобщиха от екипа на сдружението на автори и музикални издатели за управление на авторски права "Музикаутор", което е организатор на събитието.

Идеята на конкурса е да насърчи индивидуалния талант и да формира музикална общност, в която жанровото многообразие и творчество се ценят. Млади музиканти ще се борят за награди в три конкурсни вечери, в които да покажат най-доброто от своята музика. Събитието ще се състои за втори път тази година, след като през февруари "Музикаутор" и Националният студентски дом възродиха емблематичния форум от 70-те до 90-те години на миналия век, известен още като „Малкия Орфей“ и организиран от българския композитор Панайот Славчев.

В първото издание на конкурса през февруари бяха представени 39 авторски песни, изпълнени както

Игрални и анимационни филми от различни страни, концерти и изложби ще бъдат представени на шестото издание на букурещкия фестивал „Най-добър комедиен филм“ (Bucharest Best Comedy Film), предаде румънската агенция Аджерпрес, позовавайки се на съобщение на организаторите.

От днес до 6 октомври публиката ще има възможност да гледа разнообразна селекция от хумористични и авторски филмови продукции.

Темата на настоящото издание е „Комедията – върховният сарказъм в живота като форма на изкуство“.

„Отново любов“ (“Love Again”,2023, САЩ), „Последно надбягване“ (“The Final Race”, 2023, Швеция), „Ромео и Жулиета“ (“Romeo e Giulietta”, 2024, Италия), “2020” (2024, Румъния), „Момчето делфин“ (“Delphin Boy”, 2022), “ Combat Wombat 2

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му върху серумната терапия, специално за прилагането й  при дифтерия, с което отваря  нов път за медицинската наука и дава на лекарите победоносно средство против болестта и смъртта".

Сред по-известните учени, получили Нобеловата награда за  физиология или медицина, са: Иван П. Павлов (Русия) /1904/,  Роберт Кох (Германия) /1905/, Александър Флеминг (Великобритания) /1945/, Джордж  Бидъл (САЩ), Едуард Тейтъм (САЩ), Джошуа Ледърбърг (САЩ) /1958/ и други. 

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

Не бива да се подценяват фестивалите като платформа за разпространение на филмовите продукции. Това мнение изрази в интервю продуцентката Веселка Кирякова, която представи няколко филма на 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна.

„Фестивалното кино се таргетира като елитарно и нишово с малко зрители, но според мен не е така. Едно заглавие обикновено има по няколко прожекции пред пълни зали и това са зрители, които не бива да се пренебрегват. По цял свят фестивалите генерират много публика и е важно да участваме. Винаги салоните са пълни не само с професионалисти, а и с местни хора“, коментира тя.

По думите й България е много малък пазар за разпространение на пълнометражните игрални продукции на голям екран, особено за артпроектите и е трудно да се достигне до широк кръг публика, въпреки че вече има дистриб

Две години след като обяви, че страда от болестта на Паркинсон, датският режисьор Ларс фон Триер ще режисира нов филм, съобщи АФП.

Проектът After е получил 1,3 милиона крони (близо 174 000 евро) субсидия от Датския филмов институт (DFI), става ясно от публикация на института.

Ларс фон Триер, който е на 68 години, е и сценарист на продукцията на Zentropa, се посочва още в публикацията на DFI. Не са известни повече подробности за проекта.

През месец юли шведският актьор Стелан Скарсгард, един от любимите актьори на датския режисьор, каза пред онлайн изданието Taxidrivers, че Фон Триер работи върху нов филм "от дома си".

After ще е деветнадесетият игрален филм, който датският режисьор ще снима, след като завършва филмовото училище в Стокхолм през 1982 г.

Тейлър Суифт заяви, че предполагаемият терористичен заговор, довел до отмяната на три концерта от турнето във Виена, я е изпълнил с "чувство на страх", предадоха Пи Ей Мидия и ДПА.

Поп звездата трябваше да пее на стадион "Ернст Хапел" в австрийската столица в началото на август, но концертите бяха отменени, след като полицията съобщи, че е разкрила заговор на терористи.

"Това, че концертите ни във Виена бяха отменени, беше опустошително", заяви 34-годишната Суифт в публикация в "Инстаграм". "Причината за отмяната ме изпълни с ново чувство на страх и огромна вина, защото толкова много хора бяха планирали да дойдат на тези концерти.

"Но също така бях толкова благодарна на властите, защото благодарение на тях ние оплаквахме концерти, а не животи", допълни тя.

Британският певец Елтън Джон, който и преди е жънал успехи на Бродуей, превръща сагата за телевизионната евангелистка Тами Фей в музика за постановка на театралната сцена в Ню Йорк, предаде Асошиейтед прес. 

Когато Джон е на турне в Америка през 70-те години на миналия век, едно телевизионна персона успява да привлече вниманието му - Фей. 

Елтън Джон - който по онова време обикаля с шапки, карикатурни тоалети и е обсипан с количество пайети, достатъчно да задуши слон - е привлечен от жената с тежък грим, способността да се свързва с феновете и умението да се изправи след удара на предателството.

"Тя ме очарова безумно. Обичам хора, които по някакъв начин възкръсват. Тя беше напълно забранена и прогонена, но се пребори с това благодарение на своята доброта и любезност, на своето убеждение и вяра. Това е невероятна история, в известен смисъл Шекспирова"

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 13:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2864
Творчески отражения

Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

| 07 Октомври 2024, 12:58 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Снимка © АП / Matt Dunham, File

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

„Японски импресии“ е третата изложба от есенния панел на „София хартиен арт фест““. Тя ще бъде показана на 5 септември в галерия „Мазда“, съобщават организаторите.

По думите им „Японски импресии“ представя 15 автори, повечето от които показани за първи път със свои произведения в България. Колекцията е съвместен кураторски проект на фондация „Аматерас“ и асоциация Nexus.

Изложбата ще бъде открита от представител на посолството на Япония, в присъствието на група от японски артисти, а куратори на събитието са Какуко Ишии и Даниела Тодорова. „Проектът, станал традиция в годините, ежегодно радва столичани с елегантни изложби, атрактивни съпътстващи събития, демонстрации и уъркшопи“, добавят организаторите. 

Отбелязват, че сред участниците е Ацуми Мурата, известна със своите калиграфи

Столичната Intro gallery представя изложба по повод 80 години от рождението на Никифор Русков и Маргарит Цанев.

Експозицията се открива на 14 октомври и ще продължи до 21, съобщават организаторите.

Никифор Русков разказва: „Как станах детски художник, чиито илюстрирани книжки децата харесват? Като студент живеех на таван. Съседите ми имаха две малки дъщери. Идваха при мен и стояха с часове да гледат как рисувам. „Това цвете е мръсно", каза веднъж едната. „Това конче е тъжно" каза другата. В този момент осъзнах, че това са моите първи критици. Оправих цветето. Нарисувах друго, весело конче. Това време, прекарано на тавана, рисувайки, ме научи какви и към кого са посланията на моите картини. Така по-късно започнах и да показвам рисунките си на дъщеря ми за първо мнение и експертна оценка... Днес в моето ателие на скалите над морето денят ми е малко разл

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година

Второто издание на „Младежки конкурс за нова песен“ ще се състои от 20 до 22 ноември, съобщиха от екипа на сдружението на автори и музикални издатели за управление на авторски права "Музикаутор", което е организатор на събитието.

Идеята на конкурса е да насърчи индивидуалния талант и да формира музикална общност, в която жанровото многообразие и творчество се ценят. Млади музиканти ще се борят за награди в три конкурсни вечери, в които да покажат най-доброто от своята музика. Събитието ще се състои за втори път тази година, след като през февруари "Музикаутор" и Националният студентски дом възродиха емблематичния форум от 70-те до 90-те години на миналия век, известен още като „Малкия Орфей“ и организиран от българския композитор Панайот Славчев.

В първото издание на конкурса през февруари бяха представени 39 авторски песни, изпълнени както

Игрални и анимационни филми от различни страни, концерти и изложби ще бъдат представени на шестото издание на букурещкия фестивал „Най-добър комедиен филм“ (Bucharest Best Comedy Film), предаде румънската агенция Аджерпрес, позовавайки се на съобщение на организаторите.

От днес до 6 октомври публиката ще има възможност да гледа разнообразна селекция от хумористични и авторски филмови продукции.

Темата на настоящото издание е „Комедията – върховният сарказъм в живота като форма на изкуство“.

„Отново любов“ (“Love Again”,2023, САЩ), „Последно надбягване“ (“The Final Race”, 2023, Швеция), „Ромео и Жулиета“ (“Romeo e Giulietta”, 2024, Италия), “2020” (2024, Румъния), „Момчето делфин“ (“Delphin Boy”, 2022), “ Combat Wombat 2

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

Не бива да се подценяват фестивалите като платформа за разпространение на филмовите продукции. Това мнение изрази в интервю продуцентката Веселка Кирякова, която представи няколко филма на 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна.

„Фестивалното кино се таргетира като елитарно и нишово с малко зрители, но според мен не е така. Едно заглавие обикновено има по няколко прожекции пред пълни зали и това са зрители, които не бива да се пренебрегват. По цял свят фестивалите генерират много публика и е важно да участваме. Винаги салоните са пълни не само с професионалисти, а и с местни хора“, коментира тя.

По думите й България е много малък пазар за разпространение на пълнометражните игрални продукции на голям екран, особено за артпроектите и е трудно да се достигне до широк кръг публика, въпреки че вече има дистриб

Две години след като обяви, че страда от болестта на Паркинсон, датският режисьор Ларс фон Триер ще режисира нов филм, съобщи АФП.

Проектът After е получил 1,3 милиона крони (близо 174 000 евро) субсидия от Датския филмов институт (DFI), става ясно от публикация на института.

Ларс фон Триер, който е на 68 години, е и сценарист на продукцията на Zentropa, се посочва още в публикацията на DFI. Не са известни повече подробности за проекта.

През месец юли шведският актьор Стелан Скарсгард, един от любимите актьори на датския режисьор, каза пред онлайн изданието Taxidrivers, че Фон Триер работи върху нов филм "от дома си".

After ще е деветнадесетият игрален филм, който датският режисьор ще снима, след като завършва филмовото училище в Стокхолм през 1982 г.

Тейлър Суифт заяви, че предполагаемият терористичен заговор, довел до отмяната на три концерта от турнето във Виена, я е изпълнил с "чувство на страх", предадоха Пи Ей Мидия и ДПА.

Поп звездата трябваше да пее на стадион "Ернст Хапел" в австрийската столица в началото на август, но концертите бяха отменени, след като полицията съобщи, че е разкрила заговор на терористи.

"Това, че концертите ни във Виена бяха отменени, беше опустошително", заяви 34-годишната Суифт в публикация в "Инстаграм". "Причината за отмяната ме изпълни с ново чувство на страх и огромна вина, защото толкова много хора бяха планирали да дойдат на тези концерти.

"Но също така бях толкова благодарна на властите, защото благодарение на тях ние оплаквахме концерти, а не животи", допълни тя.

Британският певец Елтън Джон, който и преди е жънал успехи на Бродуей, превръща сагата за телевизионната евангелистка Тами Фей в музика за постановка на театралната сцена в Ню Йорк, предаде Асошиейтед прес. 

Когато Джон е на турне в Америка през 70-те години на миналия век, едно телевизионна персона успява да привлече вниманието му - Фей. 

Елтън Джон - който по онова време обикаля с шапки, карикатурни тоалети и е обсипан с количество пайети, достатъчно да задуши слон - е привлечен от жената с тежък грим, способността да се свързва с феновете и умението да се изправи след удара на предателството.

"Тя ме очарова безумно. Обичам хора, които по някакъв начин възкръсват. Тя беше напълно забранена и прогонена, но се пребори с това благодарение на своята доброта и любезност, на своето убеждение и вяра. Това е невероятна история, в известен смисъл Шекспирова"

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му върху серумната терапия, специално за прилагането й  при дифтерия, с което отваря  нов път за медицинската наука и дава на лекарите победоносно средство против болестта и смъртта".

Сред по-известните учени, получили Нобеловата награда за  физиология или медицина, са: Иван П. Павлов (Русия) /1904/,  Роберт Кох (Германия) /1905/, Александър Флеминг (Великобритания) /1945/, Джордж  Бидъл (САЩ), Едуард Тейтъм (САЩ), Джошуа Ледърбърг (САЩ) /1958/ и други. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.